Nauka pływania dla maluchów: Porady i techniki dla początkującychNauka pływania to podstawowa umiejętność, którą powinno opanować każde dziecko. Pływanie nie tylko zapewnia świetne źródło ćwiczeń i zabawy, ale może również pomóc rozwinąć pewność siebie i umiejętności bezpieczeństwa. Kiedy uczymy maluchy pływać, proces może być zniechęcający dla rodziców i opiekunów. Jednak z odpowiednimi technikami i wskazówkami, pływanie może być zabawą i satysfakcjonującym doświadczeniem zarówno dla dziecka, jak i instruktora. Używając zabawnych działań i gier, zapewniając zachętę i wsparcie oraz podkreślając bezpieczeństwo, nauka pływania dla maluchów może być przyjemną podróżą dla wszystkich zaangażowanych. Z właściwym przewodnictwem, berbeć może szybko i łatwo uczyć się podstawy pływanie, i nawet rozwijać miłość dla wody.

Dla maluchów i małych dzieci, zdrowie i wellness korzyści z nauki pływania są liczne

Z zwiększoną siłą i wytrzymałością we wszystkich obszarach ciała, w tym mięśniach rdzenia, pływacy mają niższe ryzyko urazu, zmniejszone ryzyko choroby i mogą zwiększyć swoją wytrzymałość i poziomy energii. Pływanie jest również dobrym źródłem ćwiczeń aerobowych, które są idealne do spalania kalorii i zrzucania nadmiaru tłuszczu. Może również pomóc złagodzić stres, poprawić nastrój, zwiększyć odporność i pomóc w zasypianiu. Pływanie to także świetny sposób dla maluchów na budowanie pewności siebie, interakcję z innymi dziećmi i dorosłymi oraz poznawanie otoczenia. Rodzice również mogą skorzystać z tego, że ich dziecko wcześnie nauczy się pływać. Oprócz tego, że jest to przydatna umiejętność, posiadanie malucha uczy się jak pływać może być ratunkiem, gdyby kiedykolwiek zaistniała taka potrzeba. W przypadku zagrożenia rodzice będą mieli dodatkowy spokój ducha wiedząc, że ich dziecko może pływać do bezpieczeństwa.

Podstawowe wskazówki bezpieczeństwa dla pływania z maluchami

Zanim jeszcze wprowadzisz swojego malucha do wody, powinieneś najpierw zapewnić mu bezpieczeństwo i ochronę. Ważne jest, aby zapewnić, że wszystkie urządzenia takie jak gogle i czepki są prawidłowo dopasowane, a wszystkie pomoce wodne takie jak płetwy i fajki są w dobrym stanie. Upewnij się, że Ty i Twoje dziecko macie na sobie właściwy sprzęt, odpowiedni do wieku i umiejętności. Zawsze nadzoruj maluchy w pobliżu wody, nawet podczas kąpieli. Zakładając strój kąpielowy, zawsze upewnij się, że jest on odpowiednio dopasowany i nie jest ani za duży, ani za mały. Unikaj luźnych ubrań podczas wchodzenia i wychodzenia z wody. Upewnij się, że Twoje dziecko ma na sobie filtr przeciwsłoneczny, kiedy przebywa na słońcu lub nad wodą, nawet jeśli na zewnątrz jest zimno. Wreszcie, jeśli masz dziecko lub malucha, upewnij się, że ma prawidłowo dopasowaną kamizelkę ratunkową.

Nauka pływania dla maluchów: Czego się spodziewać.

W zależności od wieku i poziomu umiejętności Twojego dziecka, maluchy mogą rozpocząć naukę pływania na różne sposoby. Dla młodszych maluchów, lekcje pływania mogą rozpocząć się w formie zabawy w wodzie. Wodna gra jest zabawnym i angażującym sposobem wprowadzać berbecia do wody, i budować ich wygodnego poziom. To może zawierać pływać, pluskać, i rozpylać wodę. Gdy twój berbeć zaczyna czuć wygodnego w wodzie, ty możesz wprowadzać proste umiejętności które budują zaufanie i wzmacniają wodnego bezpieczeństwo. To może zawierać kopanie, dmuchanie bąbelków. Jak twój berbeć postępuje, mogą zaczynać uczyć się więcej zaawansowanych pociągnięć, jak front crawl, backstroke, lub breaststroke. Ucząc malucha pływania, możesz użyć zabawnego koła do pływania lub sygnału dźwiękowego, aby zachęcić dziecko.

Przygotowanie malucha do lekcji pływania

Zanim rozpoczniesz lekcje pływania swojego dziecka, upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt. Będziesz potrzebował stroju kąpielowego dla swojego dziecka, a także czepka, okularów i płetw, jeśli są wystarczająco stare. Możesz również rozważyć płetwy i rurkę do nurkowania. Wszystkie te przedmioty można kupić w lokalnym sklepie z artykułami basenowymi. Przed rozpoczęciem nauki pływania, Ty i Twoje dziecko powinniście zostać przebadani pod kątem wszelkich problemów zdrowotnych, takich jak alergie czy infekcje ucha. Należy również upewnić się, że dziecko jadło ostatnio, aby nie było głodne podczas pobytu w wodzie.

Angażujące zajęcia i gry, które pomogą maluchom nauczyć się pływać

Jak twój berbeć zostać wygodny i znajomy z wodą, mogą zaczynać ćwiczyć ich pociągnięcia. Używać różnorodność zabawa, angażujący zabawki i gry, twój berbeć może ćwiczyć ich pływackie umiejętności podczas gdy mieć zabawę. Ty możesz używać wiadra i gąbki pomagać berbeciom ćwiczyć ich kopanie, i mydło i squirt zabawki mogą być wielkim sposobem zachęcać dmuchać bąbelki. Te działania mogą nie tylko pomóc maluchom nauczyć się pływać, ale mogą również poprawić ich koordynację i koordynację ręka-oko.

Podstawy zachowania bezpieczeństwa

  • Zawsze miej oko na swoje dziecko, kiedy jest w wodzie lub w jej pobliżu. Upewnij się, że Twoje dziecko jest w zasięgu ręki przez cały czas.
  • Upewnij się, że jest obecny ratownik, kiedy Twoje dziecko jest w wodzie. Jeśli jesteś w publicznym miejscu do pływania, upewnij się, że zapoznałeś się z zasadami i przepisami.
  • Upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt dla swojego dziecka, taki jak kamizelka ratunkowa lub strój kąpielowy.
  • Upewnij się, że Twoje dziecko ma na sobie filtr przeciwsłoneczny, gdy pływa na zewnątrz.
  • Upewnij się, że Twoje dziecko jest odpowiednio odżywione przed pójściem na basen, aby nie było głodne podczas pobytu w wodzie.
  • Zawsze trzymaj w pobliżu apteczkę pierwszej pomocy w razie nagłych wypadków.
  • Niech lekcje pływania Twojego dziecka będą krótkie i słodkie.
  • Nie zapominaj o dobrej zabawie!

Nauczanie maluchów, by czuły się komfortowo w wodzie

Gdy Twój maluch stanie się bardziej komfortowy i pewny siebie w wodzie, zacznie również czuć się bardziej komfortowo w swoich umiejętnościach pływackich. Aby pomóc dziecku stać się bardziej komfortowym w wodzie, możesz zrobić wiele rzeczy. Upewnij się, że Twoje dziecko nie nosi zwężających się lub luźnych ubrań podczas pływania. Dbaj o nawodnienie dziecka, aby uniknąć odwodnienia. Upewnij się, że dziecko robi przerwy w pływaniu, gdy potrzebuje odpoczynku. Podczas nauki pływania, jeśli maluch zaczyna wykazywać oznaki strachu lub niepokoju, zrób przerwę i spróbuj ponownie później. Jeśli Twoje dziecko staje się zbyt przytłoczone, zakończ sesję i spróbuj ponownie innego dnia. W czasie, twój berbeć zostać wygodnym w wodzie, i być sprawnie cieszyć się wszystko woda ma oferować.