Dlaczego pływanie jest jednym z najlepszych sportów, aby nabrać formy‍Pływanie to doskonałe ćwiczenie na spalanie kalorii i utratę wagi. Wzmacnia również Twoje serce, poprawia pojemność płuc i buduje wytrzymałość. Istnieje wiele różnych rodzajów aktywności w wodzie, które oferują podobne korzyści, ale pływanie jest jedynym, które pracuje praktycznie z każdym mięśniem w Twoim ciele. Przy prawidłowym wykonaniu pływanie może być tak samo wymagające jak każdy inny sport. Aby rozpocząć ten energiczny trening, znajdź basen w pobliżu lub kup swój własny basen podwórkowy, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca w domu. Oto 8 powodów, dla których pływanie jest jednym z najlepszych sportów, by odzyskać formę - nawet jeśli jest to tylko lato!

Kardio

Jeśli szukasz ćwiczenia aerobowego, które działa na całe ciało, rozważ pływanie w okrążeniach. Osoba ważąca 150 funtów spali około 200 kalorii podczas każdego 25-minutowego pływania na okrążeniu o umiarkowanej intensywności. Pływanie zwiększa również tempo przemiany materii do 36 godzin po pływaniu, co oznacza, że nadal spalasz kalorie, nawet gdy nie jesteś w wodzie. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze bardziej intensywny trening cardio, spróbuj treningu interwałowego. Pływaj tak energicznie, jak tylko potrafisz przez 30 sekund, a następnie odpoczywaj przez 30 sekund. Powtórz cykl dwa lub trzy razy, a ukończysz skuteczny i wymagający trening, który jest podobny do biegania. Możesz również urozmaicić swój trening pływacki, próbując różnych pociągnięć. Piersi są najbardziej efektywne, jeśli chodzi o obniżanie tętna i spalanie kalorii. Pływanie stylem grzbietowym jest kolejnym najlepszym wyborem dla treningu o niskim stopniu oddziaływania.

Pływanie to trening całego ciała, który spala kalorie i buduje wytrzymałość

Możesz spodziewać się spalenia około 300 kalorii w ciągu godziny pływania, co czyni je jednym z najlepszych ćwiczeń na utratę wagi. To odpowiednik biegania, jazdy na rowerze lub uprawiania jogi przez godzinę. Jedną z najlepszych rzeczy w pływaniu jest to, że masa Twojego ciała jest oporem. W przeciwieństwie do biegania czy jazdy na rowerze, nie będziesz wywierać dodatkowego nacisku na stawy; w rzeczywistości zbudujesz silne mięśnie, zwiększysz elastyczność i poprawisz postawę. Może nie spalisz tyle kalorii, co w przypadku innych ćwiczeń o dużej sile uderzenia, ale będziesz mniej narażony na kontuzje. Ponadto ciśnienie wody wywierane na ciało podczas pływania może pomóc w ujędrnieniu mięśni.

Zbuduj beztłuszczową masę mięśniową

Pływacy są znani ze swoich stonowanych ciał, i nie bez powodu. Ćwiczenia w wodzie budują beztłuszczowe mięśnie, które pomagają spalić więcej kalorii, nawet gdy nie jesteś w basenie. To dlatego, że mięśnie zwiększają spoczynkowy wskaźnik metabolizmu, co oznacza, że im więcej masz mięśni, tym więcej kalorii spalisz, nawet jeśli się nie ruszasz. Nie oznacza to, że powinieneś unikać ćwiczeń o dużej sile uderzenia. Ale jeśli masz ból kolan lub stawów z powodu zapalenia stawów lub urazu, pływanie jest świetnym sposobem na budowanie mięśni bez dodatkowej presji. Pływanie może nawet pomóc Ci zbudować mięśnie w takich miejscach jak ramiona, gdzie normalnie byś się tego nie spodziewał. Ciśnienie i opór wody może faktycznie pomóc w budowaniu mięśni w górnej części ciała. To może pomóc Ci utrzymać dobrą postawę, jak również zwiększyć swoją siłę.

Pływanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń na wzmocnienie płuc i poprawę zdrowia sercowo-naczyniowego

Może nawet zmniejszyć ryzyko rozwoju astmy. Jeśli już masz astmę, pływanie jest szczególnie dobrym wyborem. Ciepła woda i mało intensywny charakter aktywności sprawiają, że ćwiczenia z astmą są łatwiejsze niż jakikolwiek inny sport. Ostatnie badania wykazały, że seniorzy, którzy pływali co najmniej trzy razy w tygodniu, mieli silniejsze płuca i niższe ciśnienie krwi niż ci, którzy uprawiali inne formy ćwiczeń. Może to być szczególnie ważne z wiekiem, ponieważ płuca mogą stać się mniej wydajne

Doskonały sposób na wzmocnienie mięśni rdzenia i poprawę postawy

Jeśli nie masz bólu pleców lub problemów z kolanami, które uniemożliwiają ci stanie, pływanie na stojąco to świetny sposób na zbudowanie siły rdzenia i poprawę postawy. Oprócz mięśni brzucha, pływanie angażuje również górne partie ciała, w tym barki, plecy i ramiona.

Nie potrzebujesz sprzętu

W przeciwieństwie do wielu innych rodzajów ćwiczeń, nie będziesz potrzebował dużo specjalnego sprzętu, aby zacząć pływać. Wszystko, czego potrzebujesz, to strój kąpielowy i miejsce do pływania. Możesz pływać w domu lub na zewnątrz, w basenie lub w jeziorze. Możesz również pływać w rzekach, zwłaszcza latem, gdy są one wystarczająco ciepłe. Pływanie to całoroczna aktywność, która może pomóc Ci uzyskać kondycję o każdej porze roku. Dodatkową zaletą jest to, że wiele osób uważa pływanie za kojący i medytacyjny sposób ćwiczenia. Zamiast skupiać się na tym, jak ciężko pracujesz, możesz po prostu cieszyć się uczuciem szybowania w wodzie.

Pływanie to trening całego ciała

Wzmocnisz mięśnie górnej i dolnej części ciała, jak również rdzeń, a nawet mięśnie szyi. Woda podtrzymuje ciężar Twojego ciała i pomaga Ci utrzymać dobrą postawę. Jedną z najlepszych rzeczy w pływaniu jest to, że ciężar Twojego ciała stanowi opór. W przeciwieństwie do biegania czy jazdy na rowerze, nie obciążasz dodatkowo stawów, a wręcz przeciwnie - budujesz silne mięśnie, zwiększasz elastyczność i poprawiasz postawę. Jeśli chcesz zwiększyć intensywność treningu, kopanie nogami podczas pływania może utrudnić utrzymanie się na powierzchni. Możesz również zmieniać rodzaj wykonywanych ruchów, aby uczynić je bardziej wymagającymi.

Świetny sposób na pozbycie się stresu i niepokoju

Pływanie jest często nazywane "medycyną bogatych i sławnych". Jest to aktywność, która, jak wykazano, obniża stres i niepokój, poprawia nastrój, a nawet pomaga ludziom lepiej spać. Masażyści często zalecają swoim klientom pływanie, aby zmniejszyć stres. Pływanie jest ćwiczeniem o niewielkim wpływie, które w bardzo małym stopniu obciąża stawy, nawet jeśli masz artretyzm. Jest to również kojąca i spokojna aktywność, która może pomóc Ci oczyścić umysł i zrelaksować się.