Dlaczego pływanie jest najlepszym treningiem: Przewodnik po regularnym pływaniuPływanie jest jednym z najbardziej efektywnych treningów całego ciała, jakie możesz wykonać, ponieważ wymaga pracy prawie każdej grupy mięśniowej w tym samym czasie. Jeśli jesteś onieśmielony przez którąkolwiek część tego zdania, nie bądź. Pływanie jest dostępne dla każdego i istnieje wiele różnych sposobów, aby ułatwić sobie wejście do niego. Nie musisz być sportowcem kalibru olimpijskiego, ani nawet mieć dużego doświadczenia w pływaniu, aby zacząć ćwiczyć. W rzeczywistości, nauka pływania przyniesie korzyści Twojemu ciału na wiele sposobów. Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć, zbudować siłę, czy po prostu dodać kolejną formę ćwiczeń do swojej rutyny, dodanie pływania jako regularnego treningu może pomóc Ci osiągnąć jakiekolwiek cele, które masz na myśli.

Dlaczego pływanie jest najlepszym treningiem

Pływanie jest najlepszym treningiem, ponieważ jest czymś więcej niż tylko treningiem. To cały styl życia. Pływanie to sport, którym można się cieszyć w każdym wieku, na każdym poziomie umiejętności, w każdym typie ciała i w każdym zbiorniku wodnym. To świetna forma ćwiczeń dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności, ponieważ jest mało obciążająca, co oznacza, że nie będzie zbytnio obciążać Twoich stawów. Podczas pływania angażujesz prawie każdy mięsień w swoim ciele, co oznacza, że otrzymujesz trening całego ciała i możesz poprawić swoją siłę i wytrzymałość. Pływanie jest również jedną z najlepszych form ćwiczeń sercowo-naczyniowych. Twoje tętno wzrośnie, gdy będzie pompować krew przez Twoje ciało, co oznacza, że będziesz spalać kalorie i tłuszcz podczas pływania. Jako dodatkowy bonus, woda podtrzymuje część Twojej wagi, co oznacza, że możesz budować mięśnie tak łatwo jak siedząc przy biurku, jednocześnie spalając mnóstwo kalorii.

Korzyści z pływania dla całego ciała

Największą korzyścią z pływania jest to, że pracuje prawie każdy mięsień w ciele. Wzmocnisz swój rdzeń, ramiona i dolną część ciała. Zbudujesz również wytrzymałość i elastyczność w górnej części ciała i ramionach. Kiedy pływasz, nie poruszasz tylko nogami. Aby poruszać się w wodzie, musisz używać mięśni rdzenia i pleców, a także ramion i barków. Oznacza to, że podczas pływania wzmacniasz całe ciało. Wraz ze wzrostem poziomu umiejętności, będziesz w stanie pływać szybciej i przez dłuższy czas, co pozwoli Ci spalić więcej kalorii.

Korzyści dla początkujących pływaków

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z pływaniem, nie zauważysz tak wielu korzyści dla całego ciała. To dobrze!!! Zbudowanie siły i wytrzymałości może zająć trochę czasu. Możesz nie zauważyć żadnej różnicy w sile górnej części ciała. To dlatego, że twoje ramiona i barki pomogą zrekompensować brak siły w górnej części ciała. Możesz też zauważyć, że na początku brakuje Ci siły rdzenia, ponieważ będziesz miał tendencję do polegania na sile dolnej części ciała podczas pływania. W miarę jak będziesz kontynuować pływanie, zauważysz wzrost swojej wytrzymałości. Jeśli jesteś jak większość ludzi, zaczniesz zauważać, że łatwiej jest ci oddychać podczas pływania, co jest znakiem, że wzmacniasz swój rdzeń. Jedną z najlepszych korzyści dla początkujących pływaków jest to, że pływanie jest niskim wpływem. Oznacza to, że nie powinno kłaść zbyt dużego nacisku na twoje stawy, nawet jeśli masz wcześniej istniejące urazy.

Jak zacząć pływać

Jeśli jesteś gotowy, aby zacząć pływać, najpierw zobacz, czy są jakieś lokalne zespoły pływackie, do których możesz dołączyć. Pływanie z zespołem może pomóc Ci śledzić postępy i jest świetnym sposobem na nawiązanie znajomości. Jeśli nie masz dostępu do drużyny lub wolisz pływać sam, możesz spróbować użyć aplikacji takiej jak FitStar Swimming. Tego typu aplikacje dadzą Ci instrukcje i wskazówki, jak poprawić swoją technikę. Możesz również śledzić swoje postępy, zobaczyć, ile kalorii spaliłeś i ustalić cele fitness. Gdy nabierzesz doświadczenia, możesz spróbować pływania w różnych miejscach i na różne sposoby. Możesz pływać okrążenia w basenie, w jeziorze lub w oceanie, jeśli czujesz się wystarczająco odważny. Możesz również spróbować pływać z płetwami, co pomoże Ci wzmocnić górną część ciała.

Alternatywa dla bieżni

Jeśli nie podoba Ci się pomysł biegania, lub jeśli masz ból stawów i nie możesz biegać, woda jest również świetną alternatywą. Pływanie jest ćwiczeniem o niskim wpływie, więc nie powinno zbytnio obciążać Twoich stawów, zwłaszcza jeśli pływasz na wolniejszym ustawieniu. Bieżnia może bardziej obciążać stawy i nie jest tak skuteczna w spalaniu kalorii jak pływanie.Podczas pływania upewnij się, że Twój tułów jest w jednej linii z nogami, a ramiona są przenoszone przez wodę w przód i w tył. Możesz również spróbować dostosować prędkość i nachylenie w trakcie pływania.

Inne korzyści fitness z pływania

Pływanie to przede wszystkim długoterminowe korzyści. Nie zauważysz tak wielu krótkoterminowych zmian, ale możesz je zauważyć za kilka lat. Najlepszym sposobem, aby przekonać się, czy pływanie jest dla Ciebie, jest zacząć pływać. To dlatego zespoły pływackie są tak wspaniałe. Pozwalają one poznać podobnie myślących ludzi, uzyskać informacje zwrotne od trenerów i uczynić ćwiczenia częścią codziennej rutyny. Jeśli chcesz zobaczyć długoterminowe korzyści z pływania, musisz zobowiązać się do regularnego pływania. Jeśli będziesz pływał regularnie, możesz spodziewać się poważnych zmian w swoim ciele. Regularne pływanie to świetny sposób na wzmocnienie rdzenia i dolnej części ciała, co z czasem pomoże Ci uniknąć kontuzji. Jest to również świetny sposób na zwiększenie elastyczności, co pozwoli Ci zachować mobilność w miarę starzenia się.