Aktualności

Sekunda do marzeń

mk-arentewicz

Zawodnik UKS Shark Rudna, Jacek Arentewicz brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w pływaniu na 200 m w stylu klasycznym.

Kiedy wskakiwał do wody w wielkim finale zimowych mistrzostw Polski, odbywających się w Ostrowcu Świętokrzyskim, nie zdawał sobie sprawy, że przejdzie do historii rudnowskiego sportu. Ledwie 17-letni zawodnik Sharka Rudna wypływał brązowy medal na 200 m w kategorii open. Arentewicza na podium wyprzedzili tylko Maciej Certa z AZS-u AWF Warszawa oraz Marcin Stolarski z Żoliborza Warszawa. Arentewicz jest przecież wciąż juniorem, a wspiął się już na szczyt najważniejszych zawodów w Polsce. To początek wielkiej kariery. W Ostrowcu powodów do dumy z naszego pływaka było jeszcze więcej. Na 100 m zakwalifikował się do finału, ale w nim odpuścił i zajął 10. miejsce. Popłynął też treningowo na 50 m. – Nie spodziewaliśmy się takich sukcesów – przyznaje Adrian Szajnicki, trener zawodnika. – We wrześniu medal na mistrzostwach Polski był tylko marzeniem – przyznaje. Arentewicz zwrócił na siebie uwagę całej pływackiej Polski. Teraz spokojnie przygotowuje się do najważniejszych startów w tym roku. Przebywa na obozie w Dębicy, gdzie trenuje na dużym basenie. W styczniu czeka pływaka jeszcze wyjazd na obóz do Ustronia Morskiego. – Pracujemy głównie nad wytrzymałością – zdradza nam Szajnicki. Cele są takie, aby Arentewicz popłynął w międzynarodowych zawodach. Pod koniec marca zaplanowano mistrzostwa Polski juniorów, podczas których będzie można zdobyć minimum na Igrzyska Europejskie w Baku w Azerbejdżanie. Aby tam pojechać, trzeba pobić rekord Polski. – Jackowi brakuje już tylko sekundy – cieszy się trener. Sukces w Azerbejdżanie dałby szansę występów na mistrzostwach świata w Singapurze. Radości z sukcesów syna nie kryją też rodzice chłopaka. – Jesteśmy z niego bardzo dumni. Wstaje o piątej rano, jedzie na trening, idzie do szkoły, później jeszcze jeden trening po południu i wraca wieczorem do domu. Znajduje jeszcze czas na naukę. Ciężko na to wszystko pracuje – opowiadają Arentewiczowie.

Mateusz Komperda
foto:mk_arentewicz/nadesłane

DSC 0232 Custom

 

Trzy pytania do...

Trzeba pisać marzenia 
Z Jackiem Arentewiczem,  pływakiem UKS Shark Rudna, rozmawia Mateusz Komperda.

Jak smakuje medal?

Przeżyłem szok. Mam 17 lat, a wygrałem z bardzo doświadczonymi pływakami. Jestem bardzo zadowolony. Wiem też, że srebro było bardzo blisko i już wtedy mogłem zaatakować rekord Polski. Trzeba na to jednak trochę poczekać.

Marzenia się spełniają?

Nawet nie śniły mi się takie sukcesy w tym wieku. Teraz trzeba pisać nowe marzenia. Myślę już o kolejnych startach i nie mogę się ich doczekać. Igrzyska Europejskie i mistrzostwa świata są w zasięgu ręki. Chęci do pracy nie brakuje.

Jesteś uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, więc pewnie nauki nie brakuje. Jak godzisz to ze sportem?

Stawiam na pływanie, ale i uczyć się trzeba. W ciągu dnia nie mam na to jednak zbyt dużo czasu. Można powiedzieć, że wieczorem może z godzinę. Teraz na obóz też zabrałem książki, aby w wolnym czasie nadgonić tyły w szkole. Ciężko to wszystko pogodzić, ale daję radę. Na szczęście nauczyciele są wyrozumiali.

Dziękuję za rozmowę.
Foto:mk_arentewicz1

adidas eqt support 93 boost winter 2016 releases adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support ultra boost turbo red white adidas eqt support ultra boost turbo red adidas eqt support ultra boost turbo red white adidas eqt support ultra boost off white more images adidas eqt support ultra boost beige adidas eqt support ultra boost beige adidas eqt support ultra muted premium pack adidas eqt support refined camo drop adidas eqt support refined camo drop adidas eqt support refined running whitecamo adidas originals eqt black pack adidas eqt support ultra primeknit vintage white coming soon adidas eqt support ultra primeknit vintage white available adidas eqt support ultra primeknit adidas eqt support ultra boost primeknit adidas eqt support ultra pk vintage white available now adidas eqt support ultra primeknit black wool adidas eqt support ultra primeknit black wool