Aktualności

VII OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY RUDNA

    Rudna 29.11.2014r. Pływalnia Centrum Sportu i Rekreacji w Rudnej ul. Piaskowa 3. Organizator: UKS Shark Rudna, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej, Centrum Kultury w Rudnej. Patronat nad zawodami objął Władysław Bigus - Wójt Gminy Rudna.

   W zawodach startowali zawodnicy w następujących kategoriach wiekowych: kat A (2005-2004), kat B (2003-2002), kat C (2001 -2000), kat D - (1999 i starsi). Kierownikiem zawodów był Andrzej Pakuła a naczelnikiem zawodów Adrian Szajnicki. Obaj panowie to trenerzy klubowi Shark Rudna. Zawody otworzył Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej, pan Zbigniew Grabowski. W zawodach wystartowały 94 zawodniczki i 98 zawodników reprezentujący 18 klubów. Rozegrano 14 konkurencji indywidualnych i sztafetę mieszaną 4x50 metrów stylem dowolnym. Klub nasz wystawił 13 zawodników i 8 zawodniczek we wszystkich kategoriach wiekowych. Rolę lidera naszego zespołu w tych zawodach pełnił Jacek Arentkiewicz zdobywca trzech złotych medali w konkurencjach indywidualnych i złotego medalu w sztafecie. Jacek wygrał również klasyfikację na najlepszego zawodnika zawodów. Dwa złote medale i jeden brązowy indywidualnie oraz złoty medal w sztafecie zdobyła Klaudia Hartlieb. Klaudia na dystansie 200 metrów stylem dowolnym znacząco poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy a w pozostałych startach popłynęła blisko swoich życiówek. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę przegrała minimalnie z Olgą Szczotka. Jeden medal złoty i dwa medale srebrne indywidualnie oraz złoto w sztafecie to osiągnięcie Damiana Wertepnego. Damian startował w siedmiu konkurencjach, wszędzie miał miejsce na podium lecz zgodnie z regulaminem zawodów każdy zawodnik miał prawo startu w trzech konkurencjach indywidualnych i sztafecie. W dorobku Jakuba Adamczaka znalazł się jeden medal złoty, jeden brązowy oraz znakomite wyniki we wszystkich siedmiu startach. Szymon Szajnicki zdobył brąz na 50 metrów stylem dowolnym a w pozostałych startach ocierał się o podium. Eryk Guścin w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym uzyskał rezultat 34,11 sekundy i zdobył brązowy medal.

   Na uwagę zasługują rezultaty osiągnięte przez tego zawodnika na 200 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem motylkowym i dowolnym. Anna Klingier na 50 metrów stylem motylkowym zajęła trzecie miejsce oraz zdobyła złoto w sztafecie. Należy się uznanie i podziw dla wszystkich zawodniczek i zawodników naszego klubu, którzy startowali w zawodach z ogromnym zaangażowaniem, pokonywali swoje słabości i poprawiali życiowe rekordy. Hanna Stefańska, Wiktor Woźny, Weronika Michalik oraz wszyscy pozostali, tutaj niewymienieni niech zechcą przyjąć szczere gratulacje i słowa uznania. Uzyskane przez nich rezultaty niech będą dla tych wspaniałych dzieciaków zachętą do dalszej, ciężkiej pracy. Szczegółowe wyniki można prześledzić w MEGATIMING w zakładce wyniki live. Na szczególną uwagę zasługuje start najmłodszego uczestnika zawodów, naszego zawodnika Oskara Woźnego, rocznik 2006, który na dystansie 50 metrów stylem dowolnym uzyskał rezultat 46,47 sekundy. Koronną konkurencją zawodów był bieg sztafetowy o Puchar Wójta Gminy Rudna. Wystartowało 12 sztafet wystawionych przez 8 klubów. W sztafecie mogły startować dwie zawodniczki i dwóch zawodników, płynęli naprzemiennie: zawodniczka, zawodnik, zawodniczka, zawodnik, każdy 50 metrów stylem dowolnym. Nasza sztafeta w składzie Klaudia Hartlieb , Damian Wertepny, Anna Klingier, Jacek Arentkiewicz czasem 1:50,80 minuty zajęła pierwsze miejsce. Na drugim stopniu podium znalazła się sztafeta Rekina Świebodzice 2 rezultatem 1:58,11 minuty, a trzecie miejsce wywalczyli pływacy z Piasta Głogów uzyskując wynik 2:02,43 minuty.