Aktualności

GRAND PRIX POLSKI

DSCF0604

Zawodnicy klubu Shark Rudna z Rudnej wzięli udział w GRAND PRIX POLSKI W PŁYWANIU. Zawody odbyły się w POZNANIU w dniach 22 – 23.11.2014 R.  na  przepięknym obiekcie „Termy Maltańskie”, przy ulicy Termalna 1. Pływacy z całej Polski rywalizowali na basenie 25-cio metrowym w trzydziestu czterech konkurencjach.

Reprezentowali nas pod troskliwym i czujnym okiem trenera Szajnickiego Adriana: Arentkiewicz Jacek, Hartlieb Klaudia, Kozioł Jakub i Wertepny Damian.

W zawodach wzięło udział 100 klubów z całej Polski, które wystawiły do rywalizacji ponad 550 zawodniczek i zawodników. Reprezentanci naszego klubu pływali w doborowym towarzystwie utytułowanych  polskich zawodniczek takich jak: Urbańczyk-Olejarczyk Aleksandra, Tchórz Alicja, Naskręt Agata, Dowgiert Anna, Zachoszcz Paulina, i wiele innych, oraz znakomitych, znanych nie tylko w kraju pływaków, takich jak: Korzeniowski Paweł, Kawęcki Radosław, Poprawa Michał, Majchrzak Kacper, Zawadka Michał, Polewka Tomasz, że wymienię tylko niektórych.

Arentkiewicz Jacek wystartował w pięciu konkurencjach. Na dystansie 200 metrów stylem klasycznym uzyskał rezultat 2:15,66 minuty co dało mu 5 miejsce wśród startujących i 703 punkty FINA. Trzeba tu podkreślić, że uzyskany wynik nie jest rekordem życiowym Jacka. Równie wartościowy rezultat wypływał Jacek na 100 metrów klasykiem 1:02,89 minuty, plasując się na 8 miejscu w doborowej stawce najlepszych klasyków w Polsce. Za wynik ten zdobył 691 FINA punktów i tutaj też jego życiówka nie została poprawiona.

Hartlieb Klaudia popłynęła w czterech konkurencjach. Ta młoda, utalentowana zawodniczka we wszystkich startach poprawiła swoje rekordy życiowe w tym na dystansie 50 metrów motylkiem oraz na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym o ponad trzy sekundy. Najwartościowszy wynik uzyskała na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Rezultat 32,27 sekundy dał jej 27 miejsce wśród najlepszych grzbiecistek w Polsce, 505 punktów FINA i był lepszy od rekordu życiowego ponad jedną sekundę.

Kolega klubowy Klaudii, Kozioł Jakub wystartował na czterech dystansach. Na 200 metrów stylem zmiennym poprawił życiówkę o prawie cztery sekundy uzyskując rezultat 2:11,58 minuty i uplasował się na 19 miejscu wśród najlepszych polskich zmiennistów. Najwartościowszy wynik uzyskał Jakub na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Za uzyskany rezultat 57,22 sekundy, należy wspomnieć, że słabszy od rekordu życiowego otrzymał 608 punktów FINA.

Kolejny nasz zawodnik Wertepny Damian w omawianych zawodach wystartował sześciokrotnie i to tylko w jednym dniu, w sobotę 22 listopada. Damian na 200 metrów grzbietem, 100 metrów stylem klasycznym oraz 200 metrów klasykiem poprawił swoje rekordy życiowe. Wynikiem 4:35,81 na 400 metrów stylem zmienny zdobył 12 miejsce i 622 punkty FINA.

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika w kategorii 16-17 lat, Arentkiewicz Jacek wypływał sobie szóste miejsce.

Miło było spotkać w Poznaniu Kasię Kita, do niedawna czołową zawodniczkę naszego klubu. Obecnie studentka Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie reprezentuje klub AZS AGH Kraków.

Czołówka krajowa potraktowała zawody bardzo serio. Obserwowaliśmy zaciętą walkę o miejsca na podium i o jak najlepszy wynik w perspektywie zbliżających się mistrzostw świata na krótkim basenie w katarskiej Dausze na basenie 25-cio metrowym.

Nasi reprezentanci dali z siebie maksimum, byli widoczni, walczyli w gronie krajowej elity bez żadnych kompleksów jak równy z równym. Należy podkreślić, że nasi  szczyt formy mają przed sobą i zawody w Poznaniu stanowiły jeden z elementów przygotowań do mistrzostw okręgu i mistrzostw Polski.

 (24.11.2014r. Janusz Rozwadowski)

 

.