Aktualności

Jakub Adamczak Potrójnym Vice Mistrzem Polski

DSC 1797 Medium

W dniach 10.03.-12.03.2017r. odbyły się  Gliwicach  MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU JUNIORÓW 16 –letnich. W zawodach wzięło udział 431 zawodników z 131 klubów z całej Polski. Klub UKS SHARK RUDNA reprezentowało 3 zawodników: Adamczak Jakub, Woźny Wiktor, Guścin Eryk. Ogromny sukces na tych zawodach odniósł zawodnik klubu Uks Shark Rudna ,  podopieczna trenera Andrzeja Pakuły, Jakub Adamczak zdobywając trzy srebrne medale Mistrzostw Polski na dystansie 50 m.st. klasycznym z czasem 29,24s, 100m.st. klasycznym z czasem 1:03,44s ,oraz 200m st. klasycznym z czasem 2;16,80.

Andrzej Pakuła, trener zawodnika mówi: Na ten ogromny sukces pracowaliśmy z Kubą trzy lata, odkąd zaczął uczęszczać do I klasy Gimnazjum w Rudnej. Przez ten czas mieliśmy lepsze i gorsze momenty, jak to w życiu bywa. Lecz ważne jest to, że nigdy nie traciliśmy z wzroku naszego celu- jakim był medal Mistrzostw Polski. Jakub swoją postawą na treningu, jak i poza nim, daje dobry przykład swoim klubowym kolegom i koleżankom. Młodsi zawodnicy czerpią motywacje i dobre wzorce zachowania dla sportowca. Mam nadzieję i głęboko w to wierzę,  że te trzy srebrne medale zmotywują Kubę do dalszej cięższej pracy, i latem w Opolu posypie się grad nie srebrnych medali, ale ZŁOTYCH…

Z bardzo dobrej strony na Mistrzostwach pokazał się również Wiktor Woźny. Wiktor zdobył 9 miejsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym (16:22.15) robiąc czas lepszy od dotychczasowej życiówki o 10 s! Czas ten jest wynikiem ciężkiej pracy, dyscypliny oraz wielu przepłyniętych kilometrów. Myślę, że nie przesadzę jeśli powiem, że Wiktor może mocno poprzestawiać miejsca w tabelach na letnich Mistrzostwach Polski w Opolu.

Swoje  trzy życiówki na dystansach 50 (28.74) i 100 (1:02.66) m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym (25.33) wywalczył również zawodnik Eryk Guścin. Uważam, że sukces Kuby i Wiktora jest również niemałą zasługą Eryka, ponieważ przez cały okres przygotowawczy tworzą zgraną, motywującą się nawzajem drużynę. A jest to niezmiernie ważne, gdy spędza się ze sobą wiele godzin dziennie.

Cała ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze, życzę sobie i chłopakom jeszcze więcej motywacji do ciężkiej pracy, tak by latem pokazać się z jeszcze lepszej strony.

GRATULACJE!!!