Aktualności

Jakub Adamczak Potrójnym Vice Mistrzem Polski

DSC 1797 Medium

W dniach 10.03.-12.03.2017r. odbyły się  Gliwicach  MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU JUNIORÓW 16 –letnich. W zawodach wzięło udział 431 zawodników z 131 klubów z całej Polski. Klub UKS SHARK RUDNA reprezentowało 3 zawodników: Adamczak Jakub, Woźny Wiktor, Guścin Eryk. Ogromny sukces na tych zawodach odniósł zawodnik klubu Uks Shark Rudna ,  podopieczna trenera Andrzeja Pakuły, Jakub Adamczak zdobywając trzy srebrne medale Mistrzostw Polski na dystansie 50 m.st. klasycznym z czasem 29,24s, 100m.st. klasycznym z czasem 1:03,44s ,oraz 200m st. klasycznym z czasem 2;16,80.

Andrzej Pakuła, trener zawodnika mówi: Na ten ogromny sukces pracowaliśmy z Kubą trzy lata, odkąd zaczął uczęszczać do I klasy Gimnazjum w Rudnej. Przez ten czas mieliśmy lepsze i gorsze momenty, jak to w życiu bywa. Lecz ważne jest to, że nigdy nie traciliśmy z wzroku naszego celu- jakim był medal Mistrzostw Polski. Jakub swoją postawą na treningu, jak i poza nim, daje dobry przykład swoim klubowym kolegom i koleżankom. Młodsi zawodnicy czerpią motywacje i dobre wzorce zachowania dla sportowca. Mam nadzieję i głęboko w to wierzę,  że te trzy srebrne medale zmotywują Kubę do dalszej cięższej pracy, i latem w Opolu posypie się grad nie srebrnych medali, ale ZŁOTYCH…

Z bardzo dobrej strony na Mistrzostwach pokazał się również Wiktor Woźny. Wiktor zdobył 9 miejsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym (16:22.15) robiąc czas lepszy od dotychczasowej życiówki o 10 s! Czas ten jest wynikiem ciężkiej pracy, dyscypliny oraz wielu przepłyniętych kilometrów. Myślę, że nie przesadzę jeśli powiem, że Wiktor może mocno poprzestawiać miejsca w tabelach na letnich Mistrzostwach Polski w Opolu.

Swoje  trzy życiówki na dystansach 50 (28.74) i 100 (1:02.66) m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym (25.33) wywalczył również zawodnik Eryk Guścin. Uważam, że sukces Kuby i Wiktora jest również niemałą zasługą Eryka, ponieważ przez cały okres przygotowawczy tworzą zgraną, motywującą się nawzajem drużynę. A jest to niezmiernie ważne, gdy spędza się ze sobą wiele godzin dziennie.

Cała ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze, życzę sobie i chłopakom jeszcze więcej motywacji do ciężkiej pracy, tak by latem pokazać się z jeszcze lepszej strony.

GRATULACJE!!!

adidas eqt support 93 boost winter 2016 releases adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support ultra boost turbo red white adidas eqt support ultra boost turbo red adidas eqt support ultra boost turbo red white adidas eqt support ultra boost off white more images adidas eqt support ultra boost beige adidas eqt support ultra boost beige adidas eqt support ultra muted premium pack adidas eqt support refined camo drop adidas eqt support refined camo drop adidas eqt support refined running whitecamo adidas originals eqt black pack adidas eqt support ultra primeknit vintage white coming soon adidas eqt support ultra primeknit vintage white available adidas eqt support ultra primeknit adidas eqt support ultra boost primeknit adidas eqt support ultra pk vintage white available now adidas eqt support ultra primeknit black wool adidas eqt support ultra primeknit black wool