Aktualności

SUKCES ALEKSANDRY KOŚCIELNIAK

DSC 1774 Medium

W dniach od 02.-05.03.2017r. odbyły się  w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimMISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU JUNIORÓW 15 –letnich. W zawodach wzięło udział 590 zawodników z 140 klubów z całej Polski. Klub UKS SHARK RUDNA reprezentowało 5 zawodników: Adam Kustra, Aleksandra Kościelniak , Kłusek Maria ,Gabor Martyna , Totoszko Marcelina. Ogromny sukces na tych zawodach odniosła wychowanka klubu  Uks Shark Rudna, podopieczna trenera Andrzeja Pakuły, Aleksandra Kościelniak zdobywając dwa medale Mistrzostw Polski, srebrny na dystansie 50m st. grzbietowym z czasem 29,63s. oraz brązowy na dystansie 200m st. grzbietowym z czasem 2:17,08s.

Andrzej Pakuła, trener zawodniczki mówi: Ola zrobiła ogromny postęp w tym roku o czym świadczą wyniki, rok temu była dziesiąta, mało brakowało, a zdobyła by złoty medal na dystansie 50 m st. grzbietowym, zabrakło jej 23 setne sekundy. Sukces Oli to dopiero przedsmak tego co może osiągnąć, gdy da z siebie 110% na treningu.  Mam nadzieję, że te medale zmotywują Olę do jeszcze cięższej pracy i że w przyszłości będzie wzorem do naśladowania dla swoich młodszych kolegów. Życzę sobie jako trenerowi i zawodniczce wytrwałości w dążeniu do jeszcze wyższych celów, oraz gratuluję wyników.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się pozostali zawodnicy:

Adam Kustra zajął 7 miejsce w finale A na dystansie 50m. st. dowolnym z czasem 24,66s.(nowy rekord życiowy).

Maria Kłusek  zajęła 18 miejsce w finale B na dystansie 50m st. dowolnym z czasem

27,93s. a w eliminacjach 27,67s. (nowy rekord życiowy)

Gabor Martyna  zajęła 39 miejsce  na dystansie 200m st. dowolnym z czasem 2:17,08 (nowy rekord życiowy)

Totoszko Marcelina zajęła 57 miejsce na dystansie 50m st. motylkowym z czasem 32,05 (nowy rekord życiowym)

Sztafeta 4x200m st. dowolnym  kobiet w składzie Kłusek Maria, Gabor Martyna,  Totoszko Marcelina ,Kościelniak Aleksandra zajęły 12 miejsce z czasem 9:10,42s.