Aktualności

Kolejny sukces Sharka na XVlll Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Gorzowa

DSC 1250

 

W miniony weekend w dniach 21-22.10.2016 odbyły się międzynarodowe zawody pływackie, w których udział wzięły klubu z 4 krajów tj. Białorusi, Litwy, Niemiec i Polski. Klub Shark Rudna reprezentowali podopieczni trenera Andrzeja Pakuły w liczbie 12 zawodników:  Aleksandra Kościelniak, Osiewalska Agnieszka, Gabor Martyna, Jakub Adamczak, Adam Kustra, Wiktor Woźny, Eryk Guścin, Misiak Szymon, Paluch Maciej, Łokaj Michał, Florek Igor, Lisik Kacper.

Największy sukces na tych zawodach odniósł Jakub Adamczak, który został Królem Stylu Zmiennego zajmując 1 miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym 4:36,84 (NOWY REKORD ŻYCIOWY), 2 miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym z czasem 2:13,71 oraz 2 miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym 1:00,78 (NOWY REKORD ŻYCIOWY). W klasyfikacji generalnej zawodów otrzymał nagrodę pieniężną zajmując 2 miejsce tuż za zawodnikiem z Białorusi.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również Aleksandra Kościelniak, która zajęła 2 miejsce na dystansie 100 m stylem  grzbietowym z czasem 1:05,93 (NOWY REKORD ŻYCIOWY) minimalnie ustępując zawodniczce z klubu Jantar Mińsk Białoruś.

Nie możemy także zapomnieć o bardzo dobrych wynikach Adama Kustry, który na dystansie 50 m stylem dowolnym zajął 1 miejsce uzyskując czas 00;25.54, a także 1 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 00:55,91 (NOWY REKORD ŻYCIOWY) oraz 2 miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym 1:03.23 (NOWY REKORD ŻYCIOWY). Należy również dodać, że w klasyfikacji generalnej 14 latków Adam zajął 2 miejsce.

Najbardziej prestiżowym wyścigiem zawodów była sztafeta 4x100 dowolnym mężczyzn, w której Sharki również nie zawiodły zostawiając w tyle drużynę Jantar Mińsk oraz Znicz Koszalin.

Reszta Naszych Zawodników również zaprezentowała się satysfakcjonująco uzyskując liczne rekordy życiowe, oto wyniki:

Agnieszka Osiewalska:

4 miejsce 100 m st motylkowym 1:13.51

8 miejsce 100 m st dowolnym 1:05.97 (NOWY REKORD ŻYCIOWY)

11 miejsce 100 m st zmiennym 1:16.01 (NOWY REKORD ŻYCIOWY)

Martyna Gabor:

8 miejsce 200 m st dowolnym 2:19.21

9 miejsce 100 m st klasycznym 1:20.79

Wiktor Woźny:

7 miejsce 200 m st dowolnym 2:02.33 (NOWY REKORD ŻYCIOWY)

11 miejsce 100 m st dowolnym 00:57.42 (NOWY REKORD ŻYCIOWY)

11 miejsce 200 m st zmiennym 2:25.09 (NOWY REKORD ŻYCIOWY)

Eryk Guścin:

7 miejsce 100 m st dowolnym 00:55.95

5 miejsce 200 m st dowolnym 2:01.99

5 miejsce 100 m st grzbietowym 1:05.29 (NOWY REKORD ŻYCIOWY)

Szymon Misiak:

11 miejsce 50 m st dowolnym 00:32.96 (NOWY REKORD ŻYCIOWY)

21 miejsce 100 m st zmiennym 1:31.90

Igor Florek:

8 miejsce 100 m st zmiennym 1:32.90 (NOWY REKORD ŻYCIOWY)

8 miejsce st klasycznym 1: 33.70 (NOWY REKORD ŻYCIOWY)

Lisik Kacper:

35 miejsce 100 m st dowolnym 1:04.67 (NOWY REKORD ŻYCIOWY POPRAWIONY O 5 SEKUND!!!)

23 miejsce 100 m st zmiennym 1:15.66 (NOWY REKORD ŻYCIOWY)

Łokaj Michał:

4 miejsce 100 m st grzbietowym 1:20.18

6 miejsce 100 m st dowolnym 2:35.55 (NOWY REKORD ŻYCIOWY POPRAWIONY O 10 SEKUND!!!)

Paluch Maciej:

16 miejsce 200 m st dowolnym 2:52.74 (NOWY REKORD ŻYCIOWY POPRAWIONY O 10 SEKUND!!!)

16 miejsce 100 m st klasycznym 1:43.26 (NOWY REKORD ŻYCIOWY)

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!