Aktualności

Zawodnicy i trener Sharka w Reprezentacji Dolnego Śląska!!!

DSC 0783

14 Października, pod patronatem Polskiego Związku Pływackiego, w Raciborzu odbędzie się pierwsza edycja Polskiej Ligi Pływackiej, w której rywalizować będą reprezentacje województw. Dolny Śląsk skompletował już swoją reprezentację, w której składzie znaleźli się olimpiczycy, rekordziści Polski i członkowie Kadry Narodowej. W tym doborowym gronie znaleźli się również zawodnicy UKS Shark Rudna. Są to Katarzyna Kita, Ewa Węckowska i Jacek Arentewicztrenujący od lat pod okiem trenera Adriana Szajnickiego, który z uwagi na osiągnięcia i dorobek, po raz kolejny został powołany do sztabu szkoleniowego jako trener Kadry Województwa Dolnośląskiego. Przy okazji tak wielkiego wyróżnienia warto przybliżyć sylwetki powołanych zawodników i trenera.

Jacek Arentewicz– 10 zawodnik na Świecie na dystansie 200 m stylem klasycznym na Mistrzostwach Świata Juniorów w Singapurze, brązowy medalista IIgrzysk Europejskich w Baku, rekordzista Polski juniorów 18 lat na dyst 200 m stylem klasycznym, rekordzista Polski w sztafecie (Reprezentacja Polski), kilkukrotny Mistrz Polski Seniorów, wielokrotny mistrz i medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców, członek  kadry olimpijskiej i narodowej, wielokrotny reprezentant Polski na zawodach międzynarodowych (Koszyce, Poznań, Praga, Zlina, Belgrad, Netanya, Sztokcholm).

Katarzyna Kita– Wielokrotna Mistrzyni i medalistaka Mistrzostw Polski Juniorów, wielokrotna medailistka Mistrzostw Polski Młodzieżowców, wielokrotna mistrzuyni Akademickich Mistrzostw Polski. Wieloletnia członkini Kadry Narodowej Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów.

Ewa Węckowska– medailistka Mistrzostw Polski Juniorów, wieloletnia członkini Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów.

Adrian Szajnicki-  Trener Kadry Juniorów Województwa Dolnośląskiego w pływaniu 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015,

Trener Kadry Narodowej Seniorów  2013, 2014,

Trener Kadry Narodowej Juniorów 2012, 2013, 2014, 2015, 2016,

Trener Reprezentacji Polski na Wielomecz w Belgradzie 2014, Wielomecz w Izraelu 2015,

Trener Reprezentacji Polski na Igrzyska Europejskie Baku 2015,

Trener Reprezentacji Polski Mistrzostwa Świata Juniorów Singapur 2015