Aktualności

Team

FB IMG 1464600475283

Kolejne sukcesy zgranego głogowskiego teamu z klubu Shark Rudna: Adrian Szajnicki – trener i Jacek Arentewicz – zawodnik. Pracują razem od ponad trzech lat i praktycznie wszystkie ważne pływackie imprezy potwierdzają dobrą współpracę . Jacek stawał na podium nie tylko na imprezach juniorskich. W Lublinie w grudniu 2015 w biegu na 200 metrów stylem klasycznym zapachniało rekordem Polski seniorów. Wygrał z czasem 2:07.00, a do wyczynu Sławomira Kuczki sprzed 9 lat z Helsinek zabrakło mu czterech dziesiątych sekundy.

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbywały się w Szczecińskiej Floating Arenie w dniach 27-30 maja 2016 roku, Jacek Arentewicz znów zdobywał medale.

Podopieczny trenera Adriana Szajnickiego potwierdził swoją dominację w kraju na dystansie 200 metrów stylem klasycznym wygrywając wyścig finałowy z czasem 2.13,32 zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów na 50 metrowym basenie.

Na dystansie o połowę krótszym musiał uznać wyższość Marcina Stolarskiego i Macieja Hołuba,  zdobywając brązowy medal.

Jacek ma dopiero dziewiętnaście lat, a na koncie wiele medali, w głowie wiele marzeń. On wie, że nadal trzeba pracować,  cierpliwie i wytrwale dążyć do doskonałości, z pokorą przyjmować niepowodzenia. Wie, że powinien działać na najwyższym poziomie swoich możliwości w kierunku spełnienia swoich marzeń  zachowując równowagę między wszystkimi płaszczyznami swojego życia.

Czy sukces jest dziełem przypadku?  Może nie, ale odpowiedni początek to jego część.

A tu mamy niezły początek dziewiętnastolatka.

 

Gratulacje.