Aktualności

GRAND PRIX -PUCHAR POLSKI

DSCF1361

W Gorzowie Wlkp. W dniach 02 – 03.05. 2015 r. w Centrum Sportowo - Rehabilitacyjnym „Słowianka” przy ul. Słowiańska 14Przeprowadzono:  ZAWODY z cyklu GRAND PRIX -PUCHAR POLSKI W PŁYWANIU Pod patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.Jacka Wójcickiego

Na 50-cio metrowym basenie wystartowało w 32 konkurencjach  276 zawodników i zawodniczek z 46 klubów z całej Polski. W doborowym towarzystwie takich zawodniczek jak między innymi:  Tchórz Alicja, Dowgiert Anna, Urbańczyk Aleksandra, Żukowska Paula i znakomitych zawodników, z których wymienimy tylko niektórych: Korzeniowski Paweł, Świtkowski Jan, Zaborowski Filip, Polewka Tomasz, Kawęcki Radosław, startowali  reprezantanci naszego klubu Shark Rudna. Pod opieką Prezesa i trenera klubu Pana Adriana Szajnickiego w Gorzowie pływali: Adamczak Jakub, Guścin Eryk, Hartlieb Klaudia, Kozioł Jakub, Osiewalska Agnieszka, Szajnicki Szymon, Woźny Wiktor.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce w tych zawodach zajęła Alicja Tchórz zawodniczka Juvenii Wrocław,  gromadząc 2427 punktów, natomiast wśród panów najlepszym okazał się Paweł Korzeniowski, zawodnik AZS AWF Warszawa który zdobył 2489 punktów.

Reprezentanci Sharka w ciągu dwóch weekendowych dni wykonali bardzo ciężką pracę, startując łącznie 42 razy. Najwięcej, bo 9 razy ścigał się Adamczak Jakub. W klasyfikacji najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej Jakub uplasował się na drugim miejscu, uzyskując 1623 punkty. Zawodnik z pierwszego miejsca, który wyprzedził Jakuba zdobył 1677 punktów.

Pływanie w tym samym basenie, często w tej samej serii z mistrzami wyzwoliło u naszych reprezentantów  dodatkową adrenalinę. Przełożyło się to na znakomite wyniki, w większości nowe rekordy życiowe.

W czasie zawodów miała miejsce miła uroczystość. Prezes Polskiego Związku Pływackiego Pan Kowalski Andrzej uhonorował za 50-cio letnią pracę na basenach całej Polski sędziów pływackich: Panią Janowską Wandę, Panią Murawiak Wandę, Pana Siarkowskiego Zenona. Paniom i Panu życzymy następnej pięćdziesiatki na stanowiskach sędziowskich.

Zawodniczkom i zawodnikom Sharka Rudna gratulujemy znakomitych startów i serdecznie dziękujemy za dostarczone wzruszenia i emocje.

Janusz Rozwadowski tekst i zdjęcia.