Aktualności

VII GÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE

20150411-Zawody Klaudia 004

11 KWIETNIA 2015 ROKU W ŚWIEBODZICACH ODBYŁY SIĘ VII GÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE W SPRINCIE O PUCHAR KIBICA POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA ŚWIEBODZIC.

W zawodach startowali zawodnicy w następujących kategoriach wiekowych: 1999 r. i starsi, 2000 r., 2001 r., 2002 r., 2003 r., 2004 r., 2005 r. Do zawodów zgłoszono 396 (trzysta dziewięćdziesiąt sześć) zawodniczek i zawodników z 34 klubów.

Wśród zgłoszonych znalazła się zawodniczka Juvenii Wrocław Alicja Tchórz, wielokrotna reprezentantka Polski, mistrzyni Europy juniorów na 100 m. grzbietem z 2008 roku, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski.

Shark Rudna wystawił siedem zawodniczek: Węckowska Ewa, Hartlieb Klaudia, Osiewalska Agnieszka, Stefańska Hanna, Kuydowicz Natalia, Nalepka Majka, Pilarska Maja, Zielińska Weronika, i dziesięciu zawodników: Arentkiewicz Jacek, Szajnicki Szymon, Adamczak Jakub, Guścin Eryk, Cholewa Jakub, Czerep Gabriel, Malinowski Eryk, Nowochodzki Dawid, Sajdyk Jakub, Czachara Kacper.

Rozegrano 18 konkurencji indywidualnych i dwie sztafetowe. Zawodnicy Shark Rudna startowali 54 razy indywidualnie i w dwóch sztafetach. Nasz lider Jacek Arentkiewicz dodatkowo startował sześć razy poza konkursem, czyli w sumie zaliczył 10 startów (wszystkie konkurencje).

Klub Shark Rudna uplasował się na znakomitym 4 miejscu w klasyfikacji medalowej zawodów. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 16 medali w tym: 10 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe.

Liderka naszej drużyny Ewa Węckowska przywiozła 2 medale srebrne i 2 brązowe. Należy tu podkreślić, że startowała w tej samej kategorii wiekowej z gwiazdą zawodów Alicją Tchórz. Inna, czołowa zawodniczka naszego klubu, Klaudia Hartlieb zdobyła 2 złote i 1 brązowy medal

Jacek Arentkiewicz medalista mistrzostw Polski przywiózł ze Świebodzic 3 złote medale i jeden srebrny. Jakub Adamczak, również zdobywca medali w mistrzostwach Polski zdobył 3 medale złote i 1 srebrny. Eryk Guścin może się pochwalić zdobyciem 2 złotych i jednego srebrnego medalu.

Koronna konkurencja zawodów 100 metrów stylem dowolnym to wśród kobiet popis Alicji Tchórz, która wynikiem 55,89 sek. zdobyła Puchar i ustanowiła rekord Pucharu Sprintu. Nasza Ewa Węckowska zajęła w tym wyścigu drugie miejsce rezultatem 59,89 sek.

Jak zwykle bywa na zawodach pływackich, najwięcej emocji wzbudziły sztafety. Nasze panie po pięknej, niezwykle zaciętej walce zdobyły trzecie miejsce:

3.

 

Shark Rudna 1

 

Shark Rudna

1:59.75

532

   
 

Węckowska Ewa
Hartlieb Klaudia

99
00

 

27.89
30.17

 

Stefańska Hanna
Osiewalska Agnieszka

02
01

 

31.83
29.86

A panowie znakomitym startem wszystkich naszych uczestników sztafety zdobyli w silnej konkurencji miejsce drugie:

2.

 

Shark Rudna 1

 

Shark Rudna

1:46.00

486

   
 

Adamczak Jakub
Szajnicki Szymon

01
00

 

27.11
27.21

 

Guścin Eryk
Arentewicz Jacek

01
97

 

26.93
24.75

 Tekst: Janusz Rozwadowski, zdjęcia: Magdalena Dziurman

 

adidas eqt support 93 boost winter 2016 releases adidas eqt support 93 turbo red adidas eqt support ultra boost turbo red white adidas eqt support ultra boost turbo red adidas eqt support ultra boost turbo red white adidas eqt support ultra boost off white more images adidas eqt support ultra boost beige adidas eqt support ultra boost beige adidas eqt support ultra muted premium pack adidas eqt support refined camo drop adidas eqt support refined camo drop adidas eqt support refined running whitecamo adidas originals eqt black pack adidas eqt support ultra primeknit vintage white coming soon adidas eqt support ultra primeknit vintage white available adidas eqt support ultra primeknit adidas eqt support ultra boost primeknit adidas eqt support ultra pk vintage white available now adidas eqt support ultra primeknit black wool adidas eqt support ultra primeknit black wool